A madár az ász

Médiavadász

Médiavadász

Vállalati illúziók – 5. rész

2017. március 30. - MédiaVadász

12. Vezetés, rendeltetés, szervezet és stratégia. Ezek nem silók. Függetlenül attól, hogy mi a szervezet funkciója, nem a pénzügy, HR, IT/technológia, marketing vagy bármely más funkció felelős a vezetésért/szervezésért, a rendeltetésért, a szervezetért és a stratégiáért. Egy kvalifikált személy…

Tovább

Némaság

„A Némaság a tizenhetedik századi Japánban játszódik, és két jezsuita szerzetes történetét meséli el, akik arra vállalkoznak, hogy felkutatják tanítómesterüket, Ferreira atyát (Liam Neeson). A hittérítő pap már évek óta nem adott magáról életjelet, és az a hír járja, hogy a kínzások hatására…

Tovább

A Heineken és a vörös csillag randevúja

avagy Nem minden igaz, amit a neten olvasol. Tudtad? :)

Az internetet mint médiumot bámulva, és a Facebook-on „szörfölve” olyan dezinformációkkal találkozni, miszerint a cég jelképe mindig is a vörös színű ötágú csillag volt. Nem, 1931-ben lett az. Tehát nem 1889-ben, nem 1883-ban, nem 1864-ban, és nem a középkorban. :) A kép forrása. Aki még így sem…

Tovább

Vance Packard: A rejtett rábeszélők – 1. rész

A Médiavadász olvasói bizonyára emlékeznek még a Tanulmányozni azt, amit valójában nem lehet című bejegyzésre, amely egy bizonyos Vance Packard (1914–1996) nevű újságíró, The hidden persuaders címre keresztelt könyvét alapul véve ismertette a kereskedelmi, politikai és társadalmi befolyásolás…

Tovább

A Rothschild-ház története

ROTHSCHILD-CSALÁD A Rothschild-család igen régóta uralja a világot, amit szeretnénk itt felfedni, és egy kronológiával bizonyítani. A család elárulta a Tóra alapelveit azzal, hogy megalapította a cionizmust, s ezzel súlyos szenvedéseket okozott és okoz világszerte. Megpróbálom minden esetben…

Tovább

Alexander Dugin: Transzhumanizmus

Szerkesztői megjegyzés: Mivel a kifejezés a címben olvasható formájában terjedt el, mi is ezt használjuk, azzal a kikötéssel, hogy minden esetben nyomatékosítjuk, hogy a transzhumanizmus esetén nem egy pozitív, szellemi értelemben vett „emberen túliságról”, „emberfelettiségről” van szó (mint ahogy…

Tovább

Vállalati illúziókról – 4. rész

10. A vezetés qualitatív, iránya pedig vertikális. Kiinduló pontja a közép, és felfelé orientálódik: transzcendencia felé; meglévő állapotok meghaladása felé, legyenek azok egyéniek vagy szervezetiek. Felfelé integrál. Ezt üzleti példával nem lehet megvilágítani. Mint láttuk, vezetésről a szó…

Tovább
süti beállítások módosítása